Jak zvolit velikost obojku

Jak zvolit správnou velikost psího obojku

Jak zvolit správnou velikost psího obojku

Při objednávání obojku pro psa je důležité zvolit správnou šířku a délku. V eshopu si volíte šířku obojku, do poznámky je potřeba uvést obvod krku podle kterého zvolíme potřebnou délku.

Obvod krku

Obvod krku psa měřte krejčovským metrem v místě, kde pes nosí obojek. Metr by měl být přiložen těsně ke krku, nesmí krk stahovat, ani být volný. Naměřenou míru přesně uveďte do poznámky v objednávce. Pod správně nasazený obojek by se vám měly vejít dva prsty. Naše obojky mají dírky v závislosti na velikosti cca 1 cm od sebe, velikost si tedy nastavíte podle potřeby. Uvádějte prosím, zda obojek objednáváte pro štěně nebo dospělého psa.

Šířka obojku

Důležitá je i správně zvolená šířka obojku. Příliš úzký obojek může psa škrtit, moc široký naopak omezovat krk v pohybu. Níže je uvedena orientační šířka podle obvodu krku nebo hmotnosti dospělého psa. Vždy ale záleží na konkrétním plemenu, plemena s dlouhým krkem budou potřebovat obojek širší. Pokud si šířkou nejste jistí, můžete nám do poznámky napsat plemeno psa, případně zaslat fotografii na info@dadoos.cz. Při komunikaci emailem prosím uvádějte číslo objednávky.
Pokud potřebujete jinou šířku, než máme v nabídce, kontaktujte nás, je možné se domluvit individuálně.

Orientační šířka obojku podle hmotnosti dospělého psa:

do 10 kg - šířka do 2 cm 

10 - 20 kg - šířka 2 - 3 cm

20 - 30 kg - šířka 3 cm

30 - 40 kg - šířka 3 - 4 cm

nad 40 kg - šířka 4 cm a více

Orientační šířka obojku podle obvodu krku psa:

do 30 cm - šířka do 2 cm

30 - 40 cm - šířka 3 cm

40 - 50 cm - šířka 4 cm

nad 50 cm - šířka 4 cm a více 

 

Přihlášení