Použité materiály

Capacek

Pro výrobu kožených capáčků používáme pouze vysoce kvalitní certifikované materiály bezpečné i pro nejmenší děti. Většina materiálů je certifikována eko – certifikáty, pro jejichž získání musí materiály splňovat přísnější kritéria než jsou stanovena českým zákonem pro výrobky pro děti do 3 let. Materiály mají zároveň atest pro děti do 3 let. Všechny použité materiály pocházejí z Evropy, většinou z ČR a Německa.

Kůže

Kožené capáčky Dadoos jsou vyrobené z měkoučké hověziny z Německa. Koželužna, která nám kůži dodává, byla vyhlášena nejlepší koželužnou světa roku 2011 a jako jediná na světě získala pro své produkty eko – certifikát Der Blaue Engel. Kůže je zpracována ekologickým minerálním činěním, při němž se nepoužívají nebezpečné toxické látky (formaldehyd, šestimocný chrom aj.). Kůže byla testována v Akreditované zkušební laboratoři v Otrokovicích a má atest pro děti do 3 let podle vyhlášky č. 84/2011 Sb. Můžete si být jistí, že kožené capáčky Dadoos jsou pro vaše děti naprosto bezpečné, i když je “ochutnají”. Naše kůže je vysoce odolná, díky tomu vydrží déle než většina levnějších capáčků a vypadají i po několika měsících nošení zachovale. Kůže je opravdu měkoučká, nožičku nijak neomezuje, nikde netlačí.

Pěnová pryž

Kožené capáčky mají měkkou vložku z 3 mm pěnové pryže s certifikací Öko-Tex Standard 100. Vložka pomáhá tlumit nárazy při chůzi na tvrdém povrchu. Díky vložce jsou navíc capáčky velmi pohodlné a lépe sedí na noze. Materiál je dodáván ze Španělska, zpracován v ČR.

Bambusové froté

Naše kožené capáčky mají na stélce bambusové froté. Tento materiál je vyráběn v ČR a testován pro děti do 3 let. Bambusové froté je výborně savé, odvádí pot, je antialergické, antibakteriální (pomáhá zamezovat plísním).

 

 

Přihlášení